czwartek, 10 lutego 2011

Terapia kamieniami szlachetnymi

Eksperci mawiają, że diament zwielokrotnia wszystko, co mamy w sobie. Dlatego też nie powinniśmy nosić diamen­tów na co dzień. Rejestrują one bowiem także napięcie i negatywne wzburzenie, przechowują je, wzmacniają i prze­kazują je dalej lub zwracają nam.
Dlatego też w miejscu pracy lepiej zrezygnować z tego bardzo silnego wzmac­niacza, tak przynajmniej radzi nam kanadyjski muzykotf rapeuta i specjalista w leczeniu kamieniami szlachetny Luc Bourgault.

Biżuteria, która szkodzi?

Znane są nam przykłady reakcji alergicznych na metalom kolczyki lub bransoletki (zrobione np. z niklu). Ale jak wygląda w odniesieniu do kamieni szlachetnych? Luc Bourgault uważa, że wszystko wibruje. Wszystl jest energią. Nasze myśli mogą wpływać na wewnętr: wibracje kamienia. Jeśli umieścimy kamień w naszym poli energetycznym, to może on wywrzeć na nas wpływ - neg tywny lub pozytywny. Podobnie jak to jest w odniesień do ludzi, kamień posiada swoje właściwości, charakter; tyczne cechy, czymś promieniuje. Często niezbyt dobr znosimy kamienie, jeśli mamy je przy sobie tylko dlateg by zrobić komuś przyjemność (na przykład, jeśli zosti odziedziczone). Lekarze opowiadają, że pewnej pacjentce po latach powróciła miesiączka, u innej ustąpił wieloletnie liż (paraplegia) po zdjęciu noszonej nieustannie biżuterii kamieniami szlachetnymi. Jeśli natomiast kamień fU je do pacjenta, nierzadko może mu nawet pomóc. Same kamienie szlachetne nigdy nie spowodują jednak wyzdrowienia.

Odpowiedni kamień

Przyporządkowanie kamieni znakom zodiaku jest zbyt ogólne i nieprecyzyjne. Bliźniacy, urodzeni w odstępie 20 minut, potrzebują bowiem dwóch różnych kamieni.Jak obserwują terapeuci, często właściwym kamieniem jest ten, który się pacjentowi podoba. Zwykle zgadza się przynajmniej jego barwa. Ale uwaga: nawet kamieni jed­nego i tego samego rodzaju nie można stosować wymien­nie. Jak zatem znaleźć odpowiedni, indywidualny kamień? Zdarza się to:

• przez przypadek, pod wpływem sympatii lub intuicji,

• w wyniku kinezjologicznego testu mięśni,

• w wyniku diagnozy radiestetycznej,

• poprzez pomiary elektromagnetyczne (np. test Aschofa, test Vega).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz