62-letni mężczyzna od niemal dwóch lat cierpiał na tajemniczą chorobę skóry. Lekarze kliniki uniwersyteckiej orzekli że jest to alergia i leczyli go maścią z kortyzonem. Jednak ani wypryski, ani swędzenie nie ustępowało.
Pacjent, całkowicie niezdolny do pracy ze względu na mocno spuchnięte ręce, usłyszał wreszcie o pewnej starej, obecnie udoskonalonej pod względem technicznym metodzie.
Wewnętrzne oczyszczenie
jelit już po tygodniu doprowadziło do ustąpienia obrzęku, a po trzech tygodniach znikła również wysypka. Po dziesięciu płukaniach wszelkie dolegliwości znikły. Te ..generalne porządki" w jelicie grubym umożliwiły usunięcie z organizmu substancji toksycznych powodujących schorzenia skóry. W przypadku wprowadzania za pomocą gumowej gruszki niewielkich ilości wody do kiszki stolcowej w obstrukcjach - mówimy o lewatywie. Lewatywy stosuje między innymi w dietetyce: do jelita grubego wprowadza się za pomocą irygatora o pojemności 1,5-2 1 większą ilość płynu. Płyn ten przepływa przez wąż irygacyjny, z któ-rego usunięto wcześniej powietrze, zakończony natłuszczoną nasadką irygacyjną zaopatrzoną w kranik i wprowa-zaną do odbytu. Woda o temperaturze ciała powinna Powoli wpływać do organizmu i być zatrzymywana tak u8°, aż parcie na kał zmusi pacjenta do wypróżnienia.Mineralnych, uzależniając od jej wyników rodzaj płukania lit Zaleca on, by pacjenci codziennie rano poskakali na Jyafflp0linie, odstawili środki przeczyszczające i przestawili się na dietę zawierającą dużo błonnika. Oprócz przewlekłych zaparć płukanie jelit stosuje się w: przewlekłych schorzeniach skóry, takich jak trądzik, łuszczyca, alergie zapaleniach stawów *migrenach i depresji zmęczeniu i wyczerpaniu gośćcu zaburzeniach czynności wątroby i nerek *zmianach krwi *żylakach i hemoroidach wszelkich zaburzeniach czynności żołądka i jelit, na przykład zapaleniu śluzówki żołądka, wzdęciach, uchyłkach w jelicie grubym, wrzodach jelita grubego, stanach zapalnych śluzówki jelita grubego.
Zastosowanie wody, tlenu i masażu powłok brzusznych uwalnia jelito grube od starych zanieczyszczeń. Dzięki temu chory może się pozbyć zaburzeń przemiany materii. Za pomocą gruszki (rysunek przedstawia urządzenie sprzed ponad 100 lat) wprowadza się płyn do odbytu pacjenta.Działanie podwodnego płukania jelit, zwanego w latach trzydziestych naszego wieku superlewatywą i szeroko stosowanego wówczas w klinikach i sanatoriach, sięga aż do jelita cienkiego.Podczas tego zabiegu pacjent siedzi zanurzony w wannie z ciepłą wodą, wyposażonej w specjalne urządzenie do płukania, umożliwiające lewatywę ciągłą z bezwonnym odprowadzeniem. Woda w wannie powoduje zniwelowanie siły ciążenia, oddziałującej na wnętrzności wtedy, gdy lewatywa jest prowadzona „na sucho". Dzięki temu opróżnić można całe jelito cienkie aż po dwunastnicę. Dodatkowo ułatwia to i wzmacnia krążenie. Krew ulega rozcieńczeniu, elektrolitycznej korekcji i oczyszczeniu. Tętnice ulegają rozszerzeniu.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz