Prąd stały
Nazwa tej metody leczenia - galwanoterapia -od nazwiska włoskiego lekarza Galvaniego. Polega ona na umieszczeniu pacjenta między dodatnim a ujemnym biegunem źródła prądu elektrycznego.
Powoduje to przepływ naładowanych elektrycznie cząstek przez ciało pacjenta. Poprawia się ukrwienie tych części ciała, przez które przepływa prąd, stany zapalne szybciej się goją. Prąd elektryczny szczególnie oddziałuje na funkcjonowanie nerwów. Galwanoterapia może zatem łagodzić nerwobóle i udrażniac nerwy zablokowane wskutek porażeń obwodowych. Prąd stały ułatwia także przenikanie leków przez skórę i umożliwia im dotarcie bezpośrednio do miejsca zranienia lub powstania stanu zapalnego (jontoforeza). Znajduje to zastosowanie w zabiegach kosmetycznych z magnezem, chlorkiem, jodem, kwasem acetylosalicylowym oraz rozpuszczalnymi w tłuszczu enzymami.
Mała czy średnia częstotliwość?
Podczas jednego z eksperymentów okazało się, ¿e system odtruwający i oczyszczający krew jest uaktywniany przez wątrobę i śledzionę. Dowiedziono, że we krwi tworzą się związki rozpuszczające zakrzepy i ułatwiające leczenie stanów zapalnych. Sukcesy odnotowano także w leczeniu raka, wpływając na ośrodki koncentracji jonów, odpowiedzialne za samorzutny przyrost komórek. Ionoterapia umożliwia także leczenie przewlekłych i ostrych, ropnych zapaleń w obrębie zatok czołowych, kaletek maziowych stawów, pęcherza moczowego i prostaty. Wskazana jest jednak ostrożność u pacjentów z rozrusznikiem serca i z wszczepionymi elementami metalowymi.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz